„ჯეოქეისის“ საგარეო პოლიტიკისა და თავდაცვის, უსაფრთხოების პოლიტიკის მიმართულებების დირექტორები ხათუნა ბურკაძე და ვახტანგ კაპანაძე საქართველოში რუმინეთის ელჩს, რაზვან როტუნდუსა და რუმინეთის თავდაცვის, სამხედრო, საჰაერო და საზღვაო ატაშეს, პოლკოვნიკ მირჩა ჟიგურანუს შეხვდნენ.
მხარეებმა რეგიონში მიმდინარე პროცესებისა და შავი ზღვის რეგიონის სტაბილურობის, უსაფრთხოების უზრუნველყოფის მნიშვნელობაზე ისაუბრეს.
ხათუნა ბურკაძემ, ვახტანგ კაპანაძემ, საქართველოში რუმინეთის ელჩმა, რაზვან როტუნდუსმა და რუმინეთის თავდაცვის, სამხედრო, საჰაერო და საზღვაო ატაშემ, პოლკოვნიკმა მირჩა ჟიგურანუმ საქართველოსა და რუმინეთის ორმხრივ ურთიერთობებზე გაამახვილეს ყურადღება. ასევე, მათ განიხილეს ქართულ, რუმინულ კვლევით ცენტრებს შორის თანამშრომლობის შესაძლებლობები.

Dr. Khatuna Burkadze and Major-General (retired) Vakhtang Kapanadze met H.E. Razvan Rotundu, the Ambassador of Romania to Georgia and Colonel Mircea JUGUREANU, Defence, Military, Air and Naval Attaché of Romania to Georgia.
During the meeting, the parties discussed current regional developments and the importance of developing new tools to ensure security and stability in the Black Sea region.
Dr. Khatuna Burkadze, Major-General (retired) Vakhtang Kapanadze, H.E. Razvan Rotundu, the Ambassador of Romania to Georgia and Colonel Mircea JUGUREANU, Defence, Military, Air and Naval Attaché of Romania to Georgia talked about the friendly relations between Romania and Georgia. They emphasized the importance of enhancing cooperation between Romanian and Georgian think tanks to exchange expert knowledge and experience.