ანალიტიკურ ცენტრ “ჯეოქეისს“ გიორგი შალამბერიძე შემოუერთდა
„ჯეოქეისის“ გამოცდილი ანალიტიკოსების გუნდს კიდევ ერთი მაღალკვალიფიციური  პროფესიონალი, გიორგი შალამბერიძე შეემატა.
გიორგი შალამბერიძემ თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის სამართლის ბაკალავრიატი 2020 წელს დაასრულა, ხოლო ჯორჯთაუნის უნივერსიტეტის სამართლის სკოლის მაგისტრატურა საერთაშორისო სამართლის სპეციალობით (Master of Laws in International Legal Studies) 2023 წელს, სადაც მან მოიპოვა სწავლის სრული დაფინანსება უნივერსიტეტის და განათლების საერთაშორისო ცენტრის მიერ გაცემული სტიპენდიების შედეგად.
ჯორჯთაუნის უნივერსიტეტში სწავლის დროს, ის ასევე ესწრებოდა ლექციებს ბიზნესისა და საერთაშორისო ურთიერთობების სკოლებშიც და არჩეული იყო 600-ზე მეტი საერთაშორისო კურსელის წარმომადგენლად ჯორჯთაუნის ყველაზე დიდ სტუდენტურ ორგანოში, რომელმაც ის იანვარში დაასახელა საუკეთესო წარმომადგენლად. ჯორჯთაუნის უნივერსიტეტმა 2023 წელს გიორგის სტუდენტურის ელჩს სტატუსიც მიანიჭა.
ის, ასევე,  იყო სხვადასხვა სტუდენტური კლუბების წევრი, როგორიცაა SFS Committee on China, Anti-Poverty Society, International Arbitration Society და სხვა.
გარდა ამისა, გიორგის გავლილი აქვს კურსები უტრეხტის უნივერსიტეტში ევროკავშირის სამართლის მიმართულებით და გოეთეს ფრანკფურტის უნივერსიტეტში (სამართალი და გლობალიზაცია).  ის ასევე იყო გერმანიის საერთაშორისო სამართლებრივი ფონდის (IRZ) სტიპენდიატი 2019 წელს, რის შედეგადაც ქალაქ ბონში ესწრებოდა კურსებს გერმანულ სამართალზე.
გიორგიმ თავის პარტნიორებთან ერთად 2021 წელს დააფუძნა იურიდიული კომპანია “LBP Law”, რომელიც მუშაობს ბიზნეს სამართლის მიმართულებით (მანამდე ის მუშაობდა დიდ ოთხეულის წევრ PricewaterhouseCoopers-ში, ახალგაზრდა იურისტთა ასოციაციაში და თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტში).
გიორგის ინტერესის სფეროებს წარმოადგენს გლობალური გეოპოლიტიკა და უსაფრთხოება, დემოგრაფიული პოლიტიკა, საერთაშორისო ბიზნესი და სამართალი.
“მოხარულები ვართ, გიორგის შემოერთებით და მოუთმენლად ველით მასთან წარმატებულ თანამშრომლობას” - აღნიშნა „ჯეოქეისის“ თავმჯდომარემ, ვიქტორ ყიფიანმა.

The Geocase team of experienced analysts has been joined by yet another highly qualified professional Giorgi Shalamberidze.
Giorgi Shalamberidze graduated from Tbilisi State University in 2020, earning a Bachelor of Laws degree. He further pursued his education at Georgetown University Law School, obtaining a Master of Laws in International Legal Studies in 2023. During his time at Georgetown, Giorgi secured full tuition scholarship for his studies through scholarships awarded by both the University and the International Education Center of Georgia.
While enrolled at Georgetown University, Giorgi actively engaged with the academic community. He not only attended lectures within the schools of business and international affairs but also assumed a prominent role as the representative for over 600 international students within the university's expansive student body. In recognition of his outstanding performance, he was named the best representative in January. He was designated as a student ambassador by Georgetown University in 2023.
Giorgi was an enthusiastic participant in various student organizations, including the SFS Committee on China, Anti-Poverty Society, and International Arbitration Society, among others.
In 2018, he completed courses in European Union Law at Utrecht University, followed by further studies in Law and Globalization at Goethe University Frankfurt in 2019. He also gained valuable insights into German law through his participation as a fellow of the German International Legal Foundation (IRZ) in 2019, attending courses hosted in the city of Bonn.
In collaboration with his partners, Giorgi co-founded "LBP Law," a legal firm specializing in business law, in 2021. His professional journey encompassed prior roles at PricewaterhouseCoopers, a prominent member of the Big Four accounting firms, as well as positions with the Association of Young Lawyers and Tbilisi State University.
Giorgi's interests are focused on global geopolitics and security, political demography, as well as the realms of international business and law.
„Geocase welcomes Giorgi on board and looks forward to successful cooperation with him“, - noted Victor Kipiani, the Chairman of Geocase.