ვიქტორ ყიფიანმა მონაწილეობა მიიღო ავსტრიის საპარლამენტო დელეგაციასთან შეხვედრაში
ვიქტორ ყიფიანი საქართველოში ვიზიტად მყოფ ავსტრიის პარლამენტის თავმჯდომარეს, კლაუდია არფას და საპარლამენტო დელეგაციის სხვა წევრებს შეხვდა.
შეხვედრისას საუბარი შეეხო ქვეყნის ევროინტეგრაციის პროცესსა და კანდიდატის სტატუსთან დაკავშირებულ საკითხებს; თუ როგორი გზა განვლო საქართველომ ევროკომისიის მიერ რეკომენდაციების გაცემის შემდეგ და კიდევ რა სახის სამუშაოებია ჩასატარებელი. ასევე, განხილულ იქნა სახელმწიფო პოლიტიკური ინსტიტუტების მუშაობა და ამ მხრივ არსებული გამოწვევები.
დისკუსიისას ისაუბრეს რეგიონში შექმნილი უსაფრთხოების გარემოს შესახებ და მიმოიხილეს საქართველოსა და მის სამეზობლოს შორის არსებული სავაჭრო-ეკონომიკური ურთიერთობები. იმსჯელეს თუ როგორ შეიძლება ევროპული საუკეთესო პრაქტიკის გამოყენება ქვეყანაში პოლიტიკური კულტურის ამაღლებისა და თვისობრივად ახალი სტანდარტების დამკვიდრების მიზნით.

Victor Kipiani participated in the meeting with the Austrian Parliamentary Delegation
Victor Kipiani participated in the meeting with Claudia Arpa, the Chair of the Federal Council of Austria and other members of the parliamentary delegation visiting Georgia.
The discussion covered various aspects of Georgia's European integration process, including its candidacy status and the progress the country has made since receiving recommendations from the European Commission, as well as the remaining tasks that are yet to be accomplished. The functioning of state political institutions and the challenges associated with them were also on the agenda.
The participants overviewed the general security environment in the region, along with the existing trade and economic connections between Georgia and its neighbouring countries. Furthermore, they explored how European best practices could be applied to enhance the political culture in the country and establish new, high-quality standards.