ვიქტორ ყიფიანი „ისრაელის სახლის" მიერ ორგანიზებულ საქართველო-ისრაელის ორმხრივი ურთიერთობების 35 წლის იუბილესადმი მიძღვნილ შეხვედრაზე სიტყვით გამოვიდა
"ჯეოქეისის" თავმჯდომარე ვიქტორ ყიფიანი სიტყვით გამოვიდა „ისრაელის სახლის" მიერ ორგანიზებულ საქართველო-ისრაელის ორმხრივი ურთიერთობების 35 წლის იუბილესადმი მიძღვნილ შეხვედრაზე.
ღონისძიებას ესწრებოდნენ ისრაელის პარლამენტის, ქნესეთის წევრები, ისრაელელი ბიზნესმენები, საქართველოს საჯარო, აკადემიური და სამოქალაქო სექტორის წარმომადგენლები.
შეხვედრა გახსნა და დამსწრე საზოგადოებას მისასალმებელი სიტყვით მიმართა „ისრაელის სახლის" ხელმძღვანელმა იციკ მოშემ, რომელმაც „ისრაელის სახლის" საქართველოში საქმიანობა შეაჯამა. აუდიტორიას, ასევე, მიმართეს ქნესეთში საქართველოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფის ხელმძღვანელმა დავიდ ბიტანმა და საქართველო-ისრაელის საპარლამენტო მეგობრობის ჯგუფის ხელმძღვანელმა, პარლამენტის განათლების, მეცნიერებისა და ახალგაზრდულ საქმეთა კომიტეტის თავმჯდომარემ გივი მიქანაძემ.
ღონისძიებაზე გამომსვლელებმა საგანგებოდ დაგმეს 2023 წლის 7 ოქტომბერს ისრაელში განხორციელებული ტერორისტული თავდასხმა და ხაზგასმით აღნიშნეს მძევალთა უპირობო და დაუყოვნებლივ გათავისუფლების აუცილებლობა.
ვიქტორ ყიფიანმა თავის გამოსვლაში ხაზი გაუსვა საქართველო-ისრაელის წარმატებულ ორმხრივ ურთიერთობებს. მან ასევე, ისაუბრა სხვადასხვა სფეროში ორი ქვეყნის მჭიდრო თანამშრომლობის მნიშვნელობაზე რეგიონში და გლობალურად განვითარებული მოვლენების ფონზე.
შეხვედრის დასასრულს, წლის ბოლოს საქართველოში ისრაელი-საქართველოს დიდი ბიზნეს ფორუმის ჩატარება დაანონსდა.

Victor Kipiani Spoke at the Meeting Dedicated to the 35th Anniversary of the Georgia-Israel Bilateral Relations
Victor Kipiani, Chairman of Geocase, was invited to speak at the meeting dedicated to the 35th anniversary of the Georgia-Israel bilateral relations organized by "Israeli House".
The event was attended by esteemed members of the Israeli Parliament, the Knesset, Israeli entrepreneurs, as well as representatives from Georgia's public, academic, and civil sectors.
Itzik Moshe, the head of "Israeli House" commenced the meeting with a warm welcome, providing an overview of the organization's endeavors in Georgia. Following his address, David Bitan, head of the friendship group with the Parliament of Georgia in the Knesset, and Givi Mikanadze, the Head of the Georgia-Israel Parliamentary Friendship Group and Chair of the Education, Science and Youth Affairs Committee of the Parliament of Georgia shared their insights with the audience.
Speakers at the event unequivocally condemned the terrorist attack in Israel on October 7, 2023, underscoring the urgent necessity for the unconditional and immediate release of the hostages.
In his speech, Victor Kipiani emphasized successful bilateral relations between Georgia and Israel, and highlighted the significance of enhanced collaboration between the two nations across various domains, given the evolving regional and global landscape.
Towards the conclusion of the meeting, it was announced that a significant Israel-Georgia business forum would be held in Georgia by the end of the year.