ანალიტიკური ცენტრი „ჯეოქეისი“ მოხარულია, გაცნობოთ, რომ მის მრჩეველთა საბჭოს „დენტონს ევროპის“ უფროსი მრჩეველი, გლენ კოლინი შემოუერთდა. მისი ცოდნა და გამოცდილება მნიშვნელოვანი იქნება ცენტრის შემდგომი გაძლიერებისა და განვითარებისათვის.
გლენ კოლინის კორპორაციული იურისტის რანგში 30 წელზე მეტი ხნის გამოცდილება აქვს. სანამ დენტონს ევროპის უფროსი მრჩეველი გახდებოდა, იგი იყო დენტონსის პარტნიორი მისი დაარსებიდან (2013 წ) 2021 წლამდე. დენტონსში მუშაობის დაწყებამდე გლენი იყო Salans-ის პარტნიორი (1998 წ. - 2013 წ.) და Salans-ის გლობალური საბჭოს წევრი (2010 წ. – 2012 წ.).
გლენმა 1982 წელს წარჩინებით დაამთავრა კოლუმბიის სამართლის სკოლა. სანამ 1998 წელს Salans-ს  პარტნიორად შეუერთდებოდა, მუშაობდა ისეთ ცნობილ ფირმებსა და საფინანსო ინსტიტუტებში როგორებიცაა:  Cleary Gottlieb Steen & Hamilton, Chase Manhattan Bank, Dresdner Bank, ABN AMRO Bank და AIOC Corporation.
გლენი სპეციალობა მოიცავს საერთაშორისო ვაჭრობასა და სასაქონლო ფინანსირების (ლითონები, ნავთობპროდუქტები, სოფლის მეურნეობის პროდუქტები), ასევე, კორპორაციული ფინანსების, M&A და კერძო კაპიტალის სფეროებს. გლენი აღიარებული კორპორატიული და M&A სპეციალისტია. შესრულებული აქვს 10 მილიარდ დოლარზე მეტი M&A ტრანზაქციის დახურვა. მას ასევე მაღალ შეფასებას აძლევს პრესტიჟული საერთაშორისო დირექტორია - Legal 500.
2016 წლიდან გლენი რამდენიმე იურისდიქციაში მუშაობდა კერძო და საჯარო ვაჭრობის კომპანიების არააღმასრულებელ დირექტორად. ამჟამად არის თელ-ავივის საფონდო ბირჟაზე მოვაჭრე კვიპროსული კომპანიის - Mirland Corporation-ის დირექტორთა საბჭოს წევრი. 2018 წლიდან გლენი ასევე სხვადასხვა იურისდიქციაში კონსულტაციებს უწევდა კლიენტებს სიმდიდრის მენეჯმენტისა და დაცვის სფეროში, მათ შორის ტრასტებისა და კერძო ფონდების დაარსების შესახებ.
გლენის ექსპერტიზით სარგებლობენ ფინანსური ინსტიტუტები, კერძო ინვესტიციების ფონდები და საერთაშორისო კორპორაციები. მშობლიური ინგლისურის გარდა, ის თავისუფლად ფლობს ფრანგულს და რუსულს, აგრეთვე, სამუშაო დონეზე იცის გერმანული, ჰოლანდიური, ესპანური და უკრაინული ენები.
გარდა ამისა, იგი, როგორ მიწვეული პროფესორი, 2024-25 სასწავლო წლის განმავლობაში, კიევის ეკონომიკის სკოლაში გაუძღვება კურსს აშშ-ს სამართლის საფუძვლების შესახებ.
„ძალიან მოხარული ვარ, რომ "ჯეოქეისს" შევუერთდი. ვეცნობი რა ანალიტიკური ცენტრის საქმიანობას სოციალურ მედიაში და ჩემს ძვირფას მეგობართან და კოლეგასთან - ვიქტორ ყიფიანთან დისკუსიებისას, მჯერა, რომ ჯეოქეისის უნიკალურ ხედვას საგარეო პოლიტიკასთან დაკავშირებით შეუძლია მნიშვნელოვანი წვლილი შეიტანოს საერთაშორისო ურთიერთობების გაუმჯობესებასა და პოლიტიკური შეზღუდვების გააზრებაში კავკასიის რეგიონის სპეციფიკის გათვალისწინებით.”- განაცხადა გლენ კოლინიმ.
მოხარულები ვართ, ბატონი გლენ ს. კოლინის „ჯეოქეისის“ მრჩეველთა საბჭოში შემოერთებისა. მასთან მრავალი წლის მეგობრობა მაკავშირებს, რაც მაძლევს მყარ საფუძველს, დარწმუნებული ვიყო, რომ მისი შემოერთება კიდევ უფრო გააძლიერებს ჩვენს უკვე ფართოდ აღიარებულ გუნდს,“ - აღნიშნა „ჯეოქეისის“ თავმჯდომარემ, ვიქტორ ყიფიანმა.

Geocase is delighted to announce an exciting new addition to our team. Mr. Glenn S. Kolleeny, a Senior Counsel of Dentons Europe, has joined the advisory board of Geocase, bringing with him a wealth of experience and expertise that will further strengthen our organization.
Glenn S. Kolleeny has more than 30 years of experience as a corporate lawyer. Prior to becoming Senior Counsel Dentons Europe, Glenn was a partner at Dentons from its foundation in 2013 until 2021. Before joining Dentons, Glenn was a partner at Salans from 1998 to 2013 and a member of Salans’ Global Board from 2010-2012.
Glenn graduated with honors from Columbia Law in 1982 and worked at Cleary Gottlieb Steen & Hamilton, Chase Manhattan Bank, Dresdner Bank, ABN AMRO Bank, and AIOC Corporation before joining Salans as a partner on July 1, 1998.
Specializing in international trade and commodities finance (metals, oil products, and agricultural products), corporate finance, mergers and acquisitions, and private equity, Glenn has been recognized as a leading corporate and M&A specialist. He has completed more than $10 billion in M&A transactions and was described by Legal 500 as a lawyer who "makes deals happen," according to his clients.
Since 2016, Glenn has served as a non-executive director of private and publicly traded companies in several jurisdictions and is currently a member of the board of directors of Mirland Corporation, a Cyprus company traded on the Tel Aviv Stock Exchange. Since 2018, Glenn has also advised clients on wealth management and protection, including establishing trusts and private foundations in a variety of jurisdictions.
Glenn’s clients include financial institutions, private equity funds, and multinational corporations. He is fluent in French and Russian, in addition to his native English, and has a working knowledge of German, Dutch, Spanish and Ukrainian.
Furthermore, Glenn will serve as a visiting professor at the Kyiv School of Economics, where he will be teaching a course on the Basics of US Law during the 2024-25 academic year.
Glenn Kolleeny mentioned: “I am very excited to join Geocase in Tbilisi. I have followed Geocase in social media and in discussions with my dear friend and colleague Victor Kipiani, and believe Geocase has a unique perspective on foreign policy that can make a significant contribution to improving international relations and understanding political constraints with an emphasis on the Caucasus region.”
"We are delighted to welcome Mr. Glenn S. Kolleeny to the Geocase Advisory Board. Having known him personally for many years, I am confident that his addition will bring significant value and further strengthen our already well-established team." - noted Victor Kipiani, Chairman of Geocase.