"ჯეოქეისის" თავმჯდომარე, ვიქტორ ყიფიანი მიწვეულია ADA-ს უნივერსიტეტის მიერ ორგანიზებულ მე-7 საერთაშორისო ფორუმში მონაწილეობის მისაღებად. ღონისძიება თემაზე „ახალი მსოფლიო წესრიგის ფორმირება: მდგრადობა და სტაბილურობა“ 2025 წლის 7-10 აპრილს აზერბაიჯანში, ბაქოსა და ხანქენდიში გაიმართება.
ფორუმი მიზნად ისახავს კრიტიკული დიალოგის ხელშეწყობას და ქმედითი რეკომენდაციების შემუშავებას მდგრადობისა და სტაბილურობის საკითხებთან დაკავშირებული რეგიონული და გლობალური გამოწვევების გადასაჭრელად. ფორუმზე შეკრებილი მსოფლიოს წამყვანი პოლიტიკოსები, აკადემიური წრეების წარმომადგენლები და ანალიტიკოსები იმსჯელებენ გლობალურ ძალებს შორის დაბალანსებული ურთიერთობების დამყარების პერსპექტივებზე, სომხეთ-აზერბაიჯანის სამშვიდობო პროცესის ხელშეწყობაზე და, გეოპოლიტიკური თვალსაზრისით, რეგიონის მნიშვნელობის წარმოჩენის სტრატეგიებზე. ღონისძიება პოლიტიკოსებსა და ანალიტიკოსებს თანამშრომლობის გაღრმავებისა და გამოცდილების გაზიარების საშუალებასაც მისცემს.
ფორუმის ფარგლებში, დაგეგმილია შეხვედრა და საუბარი აზერბაიჯანის პრეზიდენტთან, ილჰამ ალიევთან, რომელიც მონაწილეებთან ერთად რეგიონული და გლობალური მასშტაბის კრიტიკულ საკითხებს განიხილავს.
„დღეს, ამ რთულ გეოპოლიტიკურ ვითარებაში, მდგრადობისა და სტაბილურობის მნიშვნელობა ისე აქტუალურია, როგორც არასდროს. მოხარული ვარ, რომ მაქვს შესაძლებლობა მონაწილეობა მივიღო ფორუმში და შევუერთდე საკვანძო დისკუსიებს ამ მიმართულებით", - განაცხადა ვიქტორ ყიფიანმა.

Victor Kipiani, Chairman of Geocase, has been invited to participate in the 7th ADA University Policy Forum, titled “Shaping the New World Order: Resilience and Sustainability.” The forum is scheduled to take place from April 7-10, 2025, in Baku and Khankendi, Azerbaijan.
This significant international event aims to foster critical dialogue and develop actionable recommendations for addressing pressing regional and global challenges, focusing on resilience and sustainability. The forum will gather leading policymakers, academics, and think-tank experts from around the world to engage in discussions on establishing balanced relations with global powers, facilitating the Armenia-Azerbaijan peace process, addressing the rights of the Western Azerbaijan Community, leveraging the region's geopolitical significance, and fostering collaboration among policymakers and experts.
A key highlight of the forum will be a meeting and conversation with H.E. Mr. Ilham Aliyev, President of Azerbaijan, who will engage with participants on critical regional and international matters.
“The issues of resilience and sustainability are more important than ever in today’s complex geopolitical landscape and I look forward to participating in the Forum to contribute to these crucial discussions".