ანალიტიკურ ცენტრ ჯეოქეისსა და ტოკიოს უნივერსიტეტის მოწინავე მეცნიერებისა და ტექნოლოგიების კვლევით ცენტრს (RCAST) შორის ურთიერთგაგების მემორანდუმი გაფორმდა. მემორანდუმის მიზანს კვლევითი თანამშრომლობის გაძლიერება წარმოადგენს.
აღნიშნული პარტნიორობა ფოკუსირებული იქნება ეკონომიკური უსაფრთხოების საკითხებისა და სხვა საერთო ინტერესის სფეროების მიმართულებით კვლევითი საქმიანობის წარმოებაზე, რაც ჯეოქეისისა და RCAST-ის ეკონომიკური უსაფრთხოების დაზვერვის ლაბორატორიის თანამშრომლობით განხორციელდება. მხარეები იმუშავებენ ერთობლივ კვლევით ინიციატივებზე, მოხდება მკვლევართა გაცვლა, კონფერენციებისა და სამუშაო შეხვედრების ორგანიზება, ასევე ჩატარდება სხვადასხვა აკადემიური ღონისძიებები.
ჯეოქეისი და ტოკიოს უნივერსიტეტის მოწინავე მეცნიერებისა და ტექნოლოგიების კვლევითი ცენტრი (RCAST) მიზნად ისახავენ ძალისხმევის გაერთიანებას, რათა მნიშვნელოვნად განავითარონ აკადემიური რესურსების გაცვლა და ხელი შეუწყონ ეკონომიკური უსაფრთხოებისა და მასთან დაკავშირებული გლობალური გამოწვევების შესახებ კვლევითი დიალოგის გაღრმავებას.
მემორანდუმს ხელი მოაწერეს ანალიტიკურ ცენტრ ჯეოქეისის თავმჯდომარემ ვიქტორ ყიფიანმა და ტოკიოს უნივერსიტეტის მოწინავე მეცნიერებისა და ტექნოლოგიების კვლევითი ცენტრის (RCAST) დირექტორმა მასაკაზუ სუგიამამ.

Geocase and the Research Center for Advanced Science and Technology (RCAST) at the University of Tokyo have signed a Memorandum of Understanding to promote research collaboration.
The partnership will focus on economic security and other areas of mutual interest, primarily through cooperation between Geocase and RCAST’s Economic Security Intelligence Lab. Joint activities will include collaborative research, researcher exchanges, and the organisation of conferences and workshops.
By joining forces, Geocase and RCAST at the University of Tokyo aim to foster meaningful academic exchange and contribute to a deeper research dialogue on economic security and related global challenges
The memorandum was signed by Mr. Victor Kipiani, Chairman of Geocase, and Mr. Masakazu Sugiyama, Director of the Research Center for Advanced Science and Technology (RCAST) at the University of Tokyo.