ანალიტიკური ორგანიზაცია „ჯეოქეისის“ მკვლევარების გუნდს ახალი წლიდან სამხედრო მეცნიერებათა დოქტორი, გენერალ-მაიორი (თადარიგში) ვახტანგ კაპანაძე შეუერთდება.
საქართველოს სამხედრო წარმომადგენელი ნატო-სა და ევროკავშირში, გენერალური შტაბის ყოფილი უფროსი, ვახტანგ კაპანაძე ბოლო წლებში აქტიურად მონაწილეობს ნატო-სა და ევროკავშირის ეგიდით ჩატარებულ ფართო სპექტრის სამხედრო-ტექნიკურ და სამხედრო –პოლიტიკურ სემინარებში, სამუშაო შეხვედრებსა და კონფერენციებში.
გენერალ-მაიორი ვახტანგ კაპანაძე დაჯილდოებულია 15 ორდენით, მედლითა და საპატიო ნიშნით, მათ შორის, “ღირსების ორდენით”, “ვახტანგ გორგასლის” მე-3 ხარისხის ორდენით, მედლით “საბრძოლო ჭრილობისთვის”, აშშ -ს ეროვნული გვარდიის საპატიო ორდენით, გერმანიის შეიარაღებული ძალების “ოქროს ჯვრით”, უკრაინის ეროვნული სამხედრო აკადემიის ოქროს მედლით, დანიის ტერიტორიული გვარდიის საპატიო მედლით. ვახტანგ კაპანაძე სხვა დამსახურებებთან ერთად არის აშშ -ს სახმელეთო ძალების ომის წარმოების კოლეჯის “ღირსების დარბაზის” წევრი, უკრაინის სახმელეთო ძალების სამხედრო აკადემიის საპატიო დოქტორი.
ვახტანგ კაპანაძე ანალიტიკურ ორგანიზაცია „ჯეოქეისში“ აქტიურად გააგრძელებს მუშაობას საქართველოს ეროვნული უსაფრთხოების სისტემის გამოწვევებისა და რისკების, ნატო-საქართველოს თანამშრომლობის სამხედრო ასპექტების, ქვეყნის შეირაღებული ძალების კოალიციური ოპერაციების, ჰიბრიდული ომის, როგორც ახალი რეალობის, შავი ზღვის რეგიონის კონფლიქტების სამხედრო პოლიტიკური ანალიზის, ქვეყნის თავდაცვის მშენებლობის ასპექტებისა და გამოწვევების ექსპერტული შეფასებისა და სხვა მნიშვნელოვანი მიმართულებით.

Former Chief of Defense and Military Representative of Georgia to NATO and EU Major General Vakhtang Kapanadze (retired) joins Geocase
From the beginning of 2021, the Doctor of Military Sciences, former Chief of Staff at Ministry of Defense and Military Representative of Georgia to NATO and EU, Major General Vakhtang Kapanadze (retired), will join a team of fellows of the analytical organization Geocase.
In recent years, Major General Vakhtang Kapanadze has been actively participating in a wide range of military-technical and military-political seminars, workshops, and conferences held under the auspices of NATO and the European Union.
Major General Vakhtang Kapanadze has been awarded 15 orders, medals, and badges, including the Order of Honor, Vakhtang Gorgasali 3rd Degree Order, the Medal for Combat Wound, the U.S. National Guard Honorary Order, the Golden Cross of the German Armed Forces, the Gold Medal of the National Military Academy of Ukraine, and the Medal of Honor of the Danish Territorial Guard.
Among his numerous merits, Major General Vakhtang Kapanadze is a member of the Hall of Fame of the US Army War College and the Honorary Doctor of the Military Academy of the Ukrainian Land Forces.
Major General Vakhtang Kapanadze will actively continue to work in the analytical organization Geocase on the challenges and risks of the Georgian national security system, the military aspects of NATO-Georgia cooperation, coalition operations of the country's armed forces, will provide an expert-political assessment of the hybrid war as a new reality, military-political analysis of the conflicts in the Black Sea region, aspects and challenges of the country's defense construction, and other important issues.