ანალიტიკურ ორგანიზაცია „ჯეოქეისსა“ და თავდაცვის ინსტიტუციური აღმშენებლობის სკოლას (DIBS) შორის ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა.
ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმს, ხელი მოაწერეს ანალიტიკური ორგანიზაცია „ჯეოქეისის“ თავმჯდომარემ, ვიქტორ ყიფიანმა და თავდაცვის ინსტიტუციური აღმშენებლობის სკოლის (DIBS) ხელმძღვანელმა თეა ნიკოლაშვილმა.
მემორანდუმი მიზნად ისახავს საერთო ინტერესების სფეროში შემავალი სასწავლო-საგანმანათლებლო პროექტების, პროფესიული და სასწავლო ტრენინგ-კურსების, ერთობლივი ღონისძიებების დაგეგმვასა და განხორციელებას. ასევე მემორანდუმი ითვალისწინებს საერთაშორისო პროექტებში ერთობლივ მონაწილეობას.
თანამშრომლობის მემორანდუმზე ხელმოწერის ცერემონიალს „ჯეოქეისის“ ამერიკისმცოდნეობისა და ევროატლანტიკური მიმართულების დირექტორი, ხათუნა ბურკაძე და თავდაცვის ინსტიტუციური აღმშენებლობის სკოლის (DIBS) დირექტორის მოადგილე ნიკოლოზ მელქაძე ესწრებოდნენ. დოკუმენტზე ხელმოწერამდე გამართულ შეხვედრაზე მხარეებმა სამომავლო თანამშრომლობის პერსპექტივები განიხილეს.

On April 20, 2021, the Memorandum of Understanding was signed between Geocase and the Defence Institution Building School (DIBS).
The Memorandum of Understanding was signed by Victor Kipiani, the Chair of Geocase and Tea Nikolashvili, Head of the Defence Institution Building School (DIBS).
The Memorandum aims to plan and implement educational projects, professional and training courses, joint events in the field of common interests. The Memorandum also envisages joint participation in international projects.
The signing ceremony was attended by Professor, Dr. Khatuna Burkadze, Director of American and Euro-Atlantic Studies at Geocase, and Nikoloz Melkadze, Deputy Director of the Defence Institution Building School (DIBS). At the meeting the parties discussed the prospects of future cooperation.