ანალიტიკური ორგანიზაცია „ჯეოქეისის“ გუნდს ნიკოლოზ ხატიაშვილი შემოუერთდა
მოხარულები ვართ გაცნობოთ, რომ ანალიტიკური ორგანიზაცია „ჯეოქეისის“ გუნდს ნიკოლოზ ხატიაშვილი შემოუერთდა არარეზიდენტი მკვლევრის პოზიციაზე საგარეო პოლიტიკის მიმართულებით.
მისი ინტერესის სფეროს წარმოადგენს საერთაშორისო ურთიერთობების, საერთაშორისო უსაფრთხოების, დაზვერვის და კონტრდაზვერვის, ეროვნული უსაფრთხოებისა და ტერორიზმის საკითხები.
ბატონი ნიკოლოზი 15 წელზე მეტია მუშაობს, როგორც კერძო, ასევე საჯარო სექტორში, აქედან 6 წელი - დიპლომატიურ სამსახურში.
იგი მუშაობდა საგარეო საქმეთა სამინისტროს პოლიტიკურ დეპარტამენტში, შერიგებისა და თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრის აპარატში და სხვა ორგანიზაციებში.
ნიკოლოზ ხატიაშვილი აკადემიურ საქმიანობას ეწევა  თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტსა და კავკასიის უსაფრთხოების ექსპერტთა აკადემიაში. ასევე, არის 12 სტატიისა და კვლევის ავტორი და სპიკერის სტატუსით მონაწილეობა აქვს მიღებული არაერთ საერთაშორისო კონფერენციაში.
იგი არის საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის საერთაშორისო ეკონომიკური ურთიერთობების ბაკალავრი, საქართველოს უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობების მაგისტრი და ამჟამად სწავლობს თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტში სადოქტორო პროგრამაზე საერთაშორისო უსაფრთხოების მიმართულებით.
ნიკოლოზ ხატიაშვილს სხვადასხვა დროს გავლილი აქვს ჯორჯ მარშალის უსაფრთხოების ევროპული ცენტრის, აშშ-ს ეროვნული თავდაცვის უნივერსიტეტის, დიდი ბრიტანეთის სამეფო სამხედრო აკადემიის, ჟენევის უსაფრთხოების პოლიტიკის ცენტრის, ვენის დიპლომატიური აკადემიის, ეუთო/ოდირის, ევროპის კოლეჯის, ესტონეთის დიპლომატიური სკოლის, ევროპის უსაფრთხოების და თავდაცვის კოლეჯის, ნატოს კოლეჯის, თბილისის პოლიტიკური სწავლების სკოლის, საქართველოს პოლიტიკის ინსტიტუტის, რონდელის ფონდის და სხვა ორგანიზაციების სასწავლო პროგრამები.
იგი ვარშავის უსაფრთხოების ფორუმის დემოკრატიული ქსელის წევრია და აშშ-ის მთავრობის გაცვლითი პროგრამების საქართველოს მონაწილეთა ასოციაციის მმართველი საბჭოს (EPAG) წევრიც  გახლავთ.

We are delighted to announce and welcome Mr Nikoloz Khatiashvili as a Foreign Policy Research Fellow at Geocase.
The main areas of Mr Khatiashvili’s interests include international security, international relations and diplomacy, intelligence and counterintelligence, national security and terrorism.
For more than 15 years, he has been working in public, as well as in private sectors, including 6 years in diplomatic service.
Previously Mr Khatiashvili has worked in the political department of the Ministry of Foreign Affairs of Georgia, in the Office of the State Minister for Reconciliation and Equity, and other organizations.
Currently, he is a lecturer at Tbilisi State University and instructor-analyst at the Caucasus Academy of Security Experts. He is also the author of 12 articles and research papers and has participated in various international conferences and forums as a speaker.
He holds a bachelor’s degree in International Economic Relations from Georgian Technical University, a Master’s Degree in International Relations from the University of Georgia and currently is PhD candidate in International Security at Tbilisi State University.
Nikoloz Khatiashvili has expanded his professional knowledge through various trainings and study programs including the George Marshall European Center for Security Studies, US National Defense University, Royal Military Academy Sandhurst, Geneva Center for Security Policy, Diplomatic Academy of Vienna, OSCE / ODIHR, College of Europe Natolin, Estonian School of Diplomacy, European Security and Defense College, Warsaw Security Forum NLS, Tbilisi School of Political Studies, Rondeli Foundation, Georgian Institute of Politics, GSAC and other institutions.
He is a member of the Warsaw Security Forum Democracy Network and Board Member of the US Government Exchange Program Alumni Association of Georgia (EPAG).