2021 წლის 15 დეკემბერს ანალიტიკურმა ორგანიზაციამ „ჯეოქეისი’ საერთაშორისო რესპუბლიკური ინსტიტუტის (IRI) პროგრამის - ტრანსატლანტიკური უსაფრთხოების ინიციატივის (TSI) მონაწილეებს უმასპინძლა. სტუმრებს „ჯეოქეისის“ თავმჯდომარე, ვიქტორ ყიფიანი და არარეზიდენტი მკვლევარი, ნიკოლოზ ხატიაშვილი შეხვდნენ.
ტრანსატლანტიკური უსაფრთხოების ინიციატივა (TSI) წარმოადგენს ყოველწლიურ პროგრამას, რომლის საშუალებით ევროპისა და აშშ-ის უმაღლესი რანგის პოლიტიკოსები, სახელმწიფო და სამხედრო ოფიციალური პირები, ბიზნეს ლიდერები და მაღალჩინოსნები ერთმანეთს უზიარებენ მოსაზრებებს და ეძებენ ინოვაციურ მიდგომებს ნატო-სა და ტრანსატლანტიკური საზოგადოების წინაშე არსებულ ძირითად გამოწვევებთან დაკავშირებით.
„ჯეოქიეისში“ გამართულ შეხვედრას ესწრებოდნენ TSI-ის პროგრამის მონაწილეები პოლონეთიდან, ჩეხეთიდან, სლოვაკეთიდან, უნგრეთიდან და რუმინეთიდან. მათ დაგეგმილი აქვთ ცხინვალის საოკუპაციო ხაზთან ჩასვლა, ალიანსის წინაშე მდგარი კრიტიკულ საფრთხეების იდენტიფიცირება და ადგილზე შესწავლა.
ვიქტორ ყიფიანმა სტუმრებს ანალიტიკური ორგანიზაცია „ჯეოქეისის“ მისია და ამოცანები გააცნო. შეხვედრაზე ქვეყანაში არსებული გამოწვევები და სხვა აქტუალური საკითხები განიხილეს. დასასრულს ვიქტორ ყიფიანმა და ნიკოლოზ ხატიაშვილმა TSI-ის მონაწილეების შეკითხვებს უპასუხეს.
ვიზიტის ფარგლებში ჩატარებული კვლევებისა და სემინარების გამოცდილებაზე დაყრდნობით, TSI-ის მონაწილეები გამოაქვეყნებენ ანგარიშს, რომელიც თითოეული მონაწილის ქვეყნის პარლამენტში გავრცელდება.

Geocase Hosts the Participants of the Transatlantic Security Initiative (TSI) by International Republican Institute (IRI)
On December 15, 2021, Geocase hosted the participants of the International Republican Institute (IRI) program - the Transatlantic Security Initiative (TSI).  The Geocase chairman Victor Kipiani, and the non-resident fellow Nikoloz Khatiashvili met with the guests.
The Transatlantic Security Initiative (TSI) is an annual program that brings together top policymakers, government and military officials, business leaders, and senior experts from Europe and North America to share insights and develop innovative approaches to the key challenges facing NATO and the transatlantic community.
The TSI participants from Poland, the Czech Republic, Slovakia, Hungary, and Romania will gain first-hand experience with ongoing critical threats facing the Alliance through study visits to the occupation line near Tskhinvali region.
During the meeting at the Geocase offices, Mr Kipiani introduced the organization to the guests and briefly familiarized them with the mission and objectives of Geocase. Throughout the meeting, Georgia’s various pressing issues were reviewed. In the end, Mr Victor Kipiani and Mr Nikoloz Khatiashvili answered the questions by the TSI participants.
Drawing on their experiences at the study visits and workshops, participants will co-author a white paper for publication. The white paper will be distributed and presented in each participants’ respective parliaments and countries.