ვიქტორ ყიფიანი საფრანგეთის ეროვნული კრების წევრებს შეხვდა
ანალიტიკური ცენტრი „ჯეოქეისის“ თავმჯდომარე, ვიქტორ ყიფიანი საქართველოში ვიზიტად მყოფ საფრანგეთის ეროვნული კრების წარმომადგენლებს შეხვდა. შეხვედრა ორგანიზებული იყო საქართველოში საფრანგეთის საელჩოს მიერ.
შეხვედრაზე განიხილეს საფრანგეთსა და საქართველოს შორის ურთიერთობები და ევროკავშირის რეგიონთან დაკავშირებული პოლიტიკა შავი ზღვის კონტექსტში. ისაუბრეს სამოქალაქო და საზოგადოებრივი ცხოვრების საჭირბოროტო ასპექტებზე, რომლებიც ახალგაზრდა დემოკრატიებში სახელმწიფო პროცესების ჯანსაღად წარმართვას ეხება.
შეხვედრას, ასევე, ესწრებოდნენ ნოდარ ხარშილაძე, საქართველოს სტარტეგიული ანალიზის ცენტრის (GSAC) დამფუძნებელი და ვალერი ჩეჩელაშვილი, GSAC-ის გეოპოლიტიკური კვლევების ხელმძღვანელი.

Victor Kipiani Has Met with the Representatives of the National Assembly of France
Victor Kipiani, the Chair of Geocase, met with the representatives of the National Assembly of France paying a visit to Georgia. The meeting was organized by the Embassy of France to Georgia.
During the meeting, the topics discussed included relations between France and Georgia and the EU‘s regional policy in the context of the Black Sea. They also talked about the pressing social and public life issues concerning good governance of the state processes in young democracies.
The meeting was also attended by Nodar Kharshiladze, the founder of Georgian Strategic Analysis Center (GSAC) and Vareli Chechelashvili, the Director of the Geopolitical Studies at GSAC.