"ჯეოქეისის" საგარეო პოლიტიკის მკვლევარმა, ნიკოლოზ ხატიაშვილმა მონაწილეობა მიიღო აშშ-ს მთავრობის გაცვლითი პროგრამების საქართველოს მონაწილეთა ასოციაციის მიერ ორგანიზებულ შეხვედრაში, რომელიც მცხეთა-თიანეთის რეგიონულ ჰაბსა და ამერიკის საელჩოს ბუქმობილთან თანაშმრომლობით, წეროვანში ადგილობრივ ახალგაზრდებთან გაიმართა. შეხვედრა პროექტ EPAG Hidden Treasure ფარგლებში შედგა.
შეხვედრისას, ასოციაციის წევრებმა აუდიტორიასთან განიხილეს სამოქალაქო აქტივიზმთან დაკავშირებული საკითხები, გადაწყვეტილების მიღების პროცესში მოქალაქის ჩართულობის მექანიზმები, საქართველოს ევრო-ატლანტიკური ინტეგრაცია, დეზინფორმაცია, ამერიკის საელჩოს გაცვლითი პროგრამები საქართველოს მოქალაქეებისთვის და გრანტები.
შეხვედრას ადგილობრივი სკოლის მოსწავლეები და სტუდენტები ესწრებოდნენ. პროექტი EPAG Hidden Treasure ამერიკის საელჩოს მიერაა დაფინანსებული.

Nikoloz Khatiashvili, the Geocase Foreign Policy Research Fellow, participated in a meeting held in Tserovani with local youth. The meeting was organized by the US Government Exchange Program Alumni Association of Georgia in cooperation with the Mtskheta-Mtianeti Regional Hub and the U.S. Embassy Bookmobile as part of the EPAG Hidden Treasure project.
Within the framework of the meeting, the members of the association discussed issues related to civil activism, mechanisms of citizen involvement in the decision-making process, Euro-Atlantic integration of Georgia, disinformation, US Department of State funded exchange programs and grants for Georgian citizens.
University and school students attended the meeting. The EPAG Hidden Treasure project is funded by the US Embassy.