"ჯეოქეისსა" და  ყაზახეთის ფილოსოფიის, პოლიტიკურ მეცნიერებათა და რელიგიური კვლევების ინსტიტუტს შორის თანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა
ანალიტიკურ ცენტრ "ჯეოქეისსა" და  ყაზახეთის ფილოსოფიის, პოლიტიკურ მეცნიერებათა და რელიგიური კვლევების ინსტიტუტს შორის თანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა. მემორანდუმი  სამეცნიერო, საინფორმაციო და ანალიტიკური საქმიანობის სფეროებში ერთობლივი პროექტების განხორციელებას ითვალისწინებს.
ჩამოყალიბებული თანამშრომლობის ფარგლებში, მხარეები კონფერენციებს, მრგვალი მაგიდის განხილვებს, სემინარებს, ექსპერტთა შეხვედრებს და სხვა ღონისძიებებს მოაწყობენ. ასევე, ერთმანეთს გაუზიარებენ პროფესიულ გამოცდილებას და გააფართოებენ სამეცნიერო კონტაქტებს.
მემორანდუმს ხელი „ჯეოქეისის“ თავმჯდომარემ, ვიქტორ ყიფიანმა და ფილოსოფიის, პოლიტიკურ მეცნიერებათა და რელიგიური კვლევების ინსტიტუტის დირექტორმა, სერიკ სეიდუმანოვმა მოაწერეს.
„ვფიქრობთ, რომ ჩვენს ორგანიზაციებს შორის მჭიდრო თანამშრომლობის ჩამოყალიბება ქართულ-ყაზახური ურთიერთობების გაღრმავებას და, ახალი გეოპოლიტიკური რეალობისა და შესაძლებლობების კონტექსტში, ქვეყნებს შორის მდგრადი პარტნიორობის განვითარებას  შეუწყობს ხელს,“ - განაცხადა ვიქტორ ყიფიანმა.

The Memorandum of Cooperation signed between Geocase and the Institute of Philosophy, Political Science and Religion Studies (Kazakhstan)
The Memorandum of Cooperation has been signed between Geocase and the Institute of Philosophy, Political Science and Religion Studies (Kazakhstan). The memorandum envisages the implementation of joint projects in the sphere of science, information and analytical activities.
In the framework of the established cooperation, the parties will organise conferences, round tables, seminars, expert meetings and other events. Also, they will exchange professional experiences and expand their scientific contacts.
The document was signed by Victor Kipiani, Chairman of Geocase and Serik Seidumanov, Director of the Institute of Philosophy, Political Science and Religion Studies.
“We believe that establishing close collaborative ties between our organisations will facilitate fostering the relations between Kazakhstan and Georgia and support the development of the countries’ sustainable partnership in the context of new geopolitical reality and emerged opportunities.”- noted Victor Kipiani.