„ჯეოქეისს“ გურამ ბააკაშვილი შეუერთდა
„ჯეოქეისი“ მოხარულია გაცნობოთ, რომ მის ანალიტიკურ გუნდს ეკონომიკის მიმართულებით გურამ ბააკაშვილი შეუერთდა.
გურამ ბააკაშვილი „ჯეოქეისში“ კვლევით საქმიანობას ცირკულარული ეკონომიკის ირგვლივ ახორციელებს.
მისი კვლევის ინტერესს წარმოადგენს: ცირკულარული ეკონომიკა, მდგრადი განვითარება, ტექნოლოგიები და ფინანსები.
გურამი 10 წელზე მეტია რაც კერძო სექტორში მუშაობს. მას საერთაშორისო და ადგილობრივ კომპანიებში წამყვან პოზიციებზე მუშაობის გამოცდილება აქვს. ამჟამად ხელმძღვანელობს ბრიტანულ ლოჯისტიკურ კომპანიას, რომელიც საერთაშორისო ბაზარზე 2009 წლიდან ოპერირებს.
გურამი არის ბიზნესის ადმინისტრირების მაგისტრი „ბიზნესისა და ტექნოლოგიების უნივერსიტეტში“ და ამავე უნივერსიტეტის დოქტორანტობის კანდიდატი. მის საკვლევ თემას წარმოადგენს: „ცირკულარული ბიზნეს მოდელების ფინანსური ანალიზი, სექტორულ ჭრილში“.
მას გავლილი აქვს მადრიდის ბიზნეს სკოლის მენეჯმენტის კურსები, არის სამეცნიერო კონფერენციის გამარჯვებული და პროექტ „აწარმოე საქართველოს“ ბენეფიციარი. აგრეთვე, არის სხვადასხვა საერთაშორისო კონფერენციის მონაწილე. გამოქვეყნებული აქვს რამდენიმე სამეცნიერო სტატია, ქართველ და უცხოელ პროფესორებთან ერთად. ასევე, 2023 წლის სექტემბრიდან „ბიზნესისა და ტექნოლოგიების უნივერსიტეტში“, მდგრადობის ლაბორატორიის ფარგლებში, წაიკითხავს ლექციათა კურსს სახელწოდებით „მდგრადობა და ტექნოლოგიები“.

Guram Baakashvili joins Geocase
Geocase is delighted to announce that Guram Baakashvili has joined our team of analysts as a research fellow on economic policy.
Guram Baakashvili conducts research activities on the circular economy at Geocase. His research interests include circular economy, sustainable development, technologies and finance.
Guram has been working in the private sector for more than 10 years and has experience working in leading positions for international and local companies.
Currently, he heads the British logistics company, which has been operating in the global market since 2009.
Guram is a Master of Business Administration at the "BTU – Business and Technology University" and a PhD candidate at the same university. His research topic is "Financial analysis of circular business models, from a sectoral perspective".
Guram Baakashvili has completed management courses at the Madrid Business School, also he is a winner of a scientific conference and a beneficiary of the project "Enterprise Georgia". He has participated in various international conferences. Guram has co-authored several scientific articles together with Georgian and foreign professors. Also, from September 2023, he will deliver the lecture course entitled "Sustainability and Technologies" within the framework of the Sustainability Lab at the "BTU – Business and Technology University".