„ჯეოქეისის“ თავმჯდომარე, ვიქტორ ყიფიანი პოლონეთის წამყვანი ანალიტიკური ორგანიზაციის, კასიმირ პულასკის ფონდის წარმომადგენლებს შეხვდა.
მხარეებმა „ჯეოქეისსა“ და კასიმირ პულასკის ფონდს შორის თანამშრომლობის პერსპექტივები განიხილეს და ვარშავის უსაფრთხოების ფორუმზე „ჯეოქეისის“ მონაწილეობის საკითხზე იმსჯელეს.
შეხვედრაზე ასევე ისაუბრეს რეგიონში მიმდინარე პროცესებისა და საქართველოს საგარეო პოლიტიკის პრიორიტეტების შესახებ.
„ჯეოქეისის“ თავმჯდომარემ, ვიქტორ ყიფიანმა ფონდის წარმომადგენლებს მიმართა თხოვნით, რომ საქართველოსათვის ევროკავშირის კანდიდატის სტატუსის მინიჭების ადვოკატირების საკითხი ორგანიზაციის სამუშაო დღისწესრიგში დადგეს.
„ჩვენ ვხედავთ საქართველოს მიმართ პოლონეთის ურყევ მხარდაჭერას და მადლიერი ვართ ამისათვის. მჯერა, რომ ჩვენს ორგანიზაციებს შორის თანამშრომლობის გაღრმავება ხელს შეუწყობს ორ მეგობარ ქვეყანას შორის არსებული მჭიდრო ურთიერთობების კიდევ უფრო განმტკიცებას,“ - აღნიშნა ვიქტორ ყიფიანმა.

Victor Kipiani has met with the Casimir Pulaski Foundation representatives
The Geocase chairman, Victor Kipiani has met with the representatives of the leading Polish think tank, the Casimir Pulaski Foundation.
During the meeting, the parties discussed the prospects of cooperation between Geocase and the Casimir Pulaski Foundation as well as the opportunity for Geocase’s participation in the Warsaw Security Forum.
The meeting participants also talked about the current developments in the region and the priorities of Georgia's foreign policy.
Victor Kipiani appealed to the foundation's representatives with a request that advocating Georgia’s EU candidate status be active and well placed in the organization’s agenda.
"We, Georgians, see and are very grateful for Poland's unwavering support to Georgia. I believe that establishing and fostering cooperation between our think tanks will also facilitate the further strengthening of the existing close relations between the two friendly nations," noted Victor Kipiani.