ანალიტიკური ცენტრის „ჯეოქეისის“ თავდაცვისა და უსაფრთხოების მიმართულების დირექტორმა ვახტანგ კაპანაძემ მონაწილეობა მიიღო დელფის ყოველწლიურ რიგით მე-8 ეკონომიკურ ფორუმში, რომელიც საბერძნეთის პრეზიდენტის, ეკატერინა საკელაროპულუს პატრონაჟით გაიმართა.
26-29 აპრილს საბერძნეთში, ქ. დელფიში გამართულ ფორუმზე სიტყვით გამოსვლისას ვახტანგ კაპანაძემ ისაუბრა შავი ზღვის სტრატეგიული მნიშვნელობის შესახებ უკრაინაში მიმდინარე ომის პრიზმაში.
ფორუმი სხვადასხვა თემატურ პანელს მოიცავდა, მათ შორის იყო თემები: „ჩამოშლილი გეოპოლიტიკა“, „კლიმატი და გარემო“ „მდგრადი ეკონომიკა და ფინანსები“ „სოციალური ინკლუზიურობა“ „ტექნოლოგური მიღწევები“.
დელფის ეკონომიკური ფორუმი აერთიანებს პოლიტიკის, ეკონომიკის, ბიზნესის, აკადემიურ და სხვა სფეროების ლიდერებს, რათა მათ გამონახონ გზები წამოჭრილ გამოწვევებთან გასამკლავებლად და გავლენა მოახდინონ ეროვნულ და რეგიონულ დღის წესრიგზე, ხელი შეუწყონ მდგრადი და სოციალური პასუხისმგებლობის პოლიტიკის გატარებას ევროპაში, ფართო აღმოსავლეთ ხმელთაშუა ზღვისპირეთსა და საბერძნეთში.

Vakhtang Kapanadze, the Director on Defense and Security Policy at Geocase, has participated in The Delphi Economic Forum VIII held under the auspices of Ms Katerina Sakellaropoulou, the president of Greece.
At the forum held on 26-29 April, in Delphi, Greece, Vakhtang Kapanadze highlighted the strategic importance of the Black Sea in the context of the ongoing war in Ukraine.
During the Forum various thematic panels were conducted including: "Disrupted Geopolitics", "Climate and Environment", "Sustainable Economy and Finance", "Social Inclusion", and "Technological Advances".
Delphi Economic Forum engages political, economic, business, academic, and other thought leaders in an effort to address emerging challenges, influence the national and regional agendas and promote sustainable and socially responsible growth policies for Europe, the wider Eastern Mediterranean and Greece.