პროექტის, "იან კარსკის სახელობის პროგრამა ახალგაზრდა ქართველი ლიდერებისთვის 2023" ფარგლებში, "ჯეოქეისის" საგარეო პოლიტიკის მკვლევარმა და საერთაშორისო მდივანმა, ნიკოლოზ ხატიაშვილმა საჯარო ლექცია ჩაატარა.
ლექცია ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტში გაიმართა და მის თემას საქართველოს საგარეო პოლიტიკის საკითხები, ევროკავშირის 12 რეკომენდაციის შესრულების პროცესი და რუსული დეზინფორმაცია წარმოადგენდა.
ნიკოლოზ ხატიაშვილმა მსმენელებთან რეგიონში და გლობალურად განვითარებული მოვლენების ფონზე ქვეყნის წინაშე წამოჭრილი საფრთხეებისა და გამოწვევების შესახებ ისაუბრა, ყურადღება გაამახვილა რუსული დეზინფორმაციის ტენდეციებზე, მის გავლენასა და მასთან ბრძოლის გზებზე. დისკუსიისას, მან ევროკავშირის 12 რეკომენდაციის შესრულების სტატუსი მიმოიხილა და კიდევ ერთხელ გაუსვა ხაზი საქართველოს ევროკავშირში ინტეგრაციის სტრატეგიულ მნიშვნელობას ქვეყნის სტაბილური, მტკიცე და მშვიდობიანი განვითარებისათვის.
"იან კარსკის სახელობის პროგრამა ახალგაზრდა ქართველი ლიდერებისთვის 2023" მხარდაჭერილია საქართველოში პოლონეთის საელჩოს მიერ.

Within the framework of the Jan Karski Program for Young Georgian Leaders 2023, Nikoloz Khatiashvili has delivered a public lecture
Within the framework of the Jan Karski Program for Young Georgian Leaders 2023, Nikoloz Khatiashvili, the Geocase foreign policy research fellow and international secretary, has delivered a public lecture.
The lecture was held at Ilia State University and it discussed the issues of Georgia's foreign policy, the implementation of 12 European Union recommendations, and Russian disinformation.
Nikoloz Khatiashvili spoke about the threats and challenges facing the country in light of regional and global developments, he focused on the trends of Russian disinformation, its impact and the ways to tackle it. During the discussions, Mr Khatiashvili reviewed the status of the implementation of 12 recommendations by the European Union and yet again emphasized the strategic importance of Georgia's integration into the European Union for the stable and peaceful development of the country.
The Jan Karski Program for Young Georgian Leaders 2023 is supported by the Embassy of Poland in Georgia.