მოხარულები ვართ გაცნობოთ, რომ ანალიტიკური ცენტრი "ჯეოქეისის" მრჩეველთა საბჭოს საპატიო თავმჯდომარის პოსტი ჯონ კრისტიან კორნბლუმმა დაიკავა.
მისი გამოცდილება დიპლომატიისა და ბიზნესის სფეროში, აშშ-სა და ევროპის ქვეყნების პოლიტიკური და ეკონომიკური ურთიერთობების სიღრმისეულ ცოდნასთან ერთად, განსაკუთრებული მნიშვნელობის იქნება „ჯეოქეისისათვის“.
ელჩ ჯონ კორნბლუმის წარმატებული კარიერა მოიცავს აშშ-სა და ევროპის ქვეყნებში დიპლომატიურ სამსახურში და აღმასრულებელი ხელმძღვანელის პოზიციებზე მუშაობის გამოცდილებას. 1997-2001 წლებში, იგი იყო ამერიკის შეერთებული შტატების ელჩი გერმანიაში; ასევე, მუშაობდა აშშ-ს სახელმწიფო მდივნის ასისტენტის პოზიციაზე ევროპის მიმართულებით; იყო საგანგებო დესპანი დეიტონის სამშვიდობო პროცესში; აშშ-ს ელჩი ევროპის უსაფრთხოებისა და თანამშრომლობის ორგანიზაციაში (ჰელსინკის პროცესი); ნატო-ში აშშ-ის ელჩის მოადგილე; აშშ-ის მინისტრი და შეიარაღებული ძალების მეთაურის მოადგილე გაყოფილ ბერლინში.
გამორჩეულ დიპლომატიურ მოღვაწეობასთან ერთად, აღსანიშნავია ელჩ კორნბლუმის წარმატებული საქმიანობაც ბიზნესის სფეროში. 2001-2009 წლებში იყო Lazard Freres Germany-ის თავმჯდომარე. ამჟამად იკავებს საერთაშორისო იურიდიული ფირმის, Noerr-ისა და გლობალური საკონსულტაციო კომპანიის, Accenture-ის უფროსი მრჩევლის თანამდებობას. არის არაერთი კომპანიის, მათ შორის, Thyssen-Krupp Technologies AG, Bayer AG, Russell Reynolds და Motorola Europe-ის, სამეთვალყურეო და მრჩეველთა საბჭოს წევრი.
ელჩი კორნბლუმი, ასევე, თანამშრომლობს სხვადასხვა ორგანიზაციასთან ატლანტიკის ორივე მხარეს. იგი აქტიურად მონაწილეობს გერმანიაში ამერიკის სავაჭრო პალატის, ბერლინის ამერიკული აკადემიის, ბერლინში Deutsche Oper-სა და რამდენიმე არაკომერციული ორგანიზაციის საქმიანობაში. მიღებული აქვს არაერთი ჯილდო, მათ შორის გერმანიის ღირსების ორდენის რაინდის ჯვარი და ავსტრიის ღირსების ორდენი.
„ჩვენთვის დიდი პატივია ელჩ ჯონ კორნბლუმის მხრიდან „ჯეოქეისის“ მრჩეველთა საბჭოს საპატიო თავმჯდომარის პოზიციაზე თანამშრომლობა. მისი გამორჩეული ცოდნა, გამოცდილება და ხედვები მნიშვნელოვნად შეუწყობს ხელს „ჯეოქეისის“ წინსვლასა და განვითარებას“ - აღნიშნა ანალიტიკური ცენტრი „ჯეოქეისის“ თავმჯდომარემ, ვიქტორ ყიფიანმა.

Geocase is delighted to announce that Mr. John Christian Kornblum has joined the think tank as the Honorary Chairman of the Advisory Board. Mr. Kornblum's exceptional background in diplomacy and business, coupled with his profound expertise in U.S.-European political and economic relations, will undoubtedly provide invaluable insights as Geocase continues to navigate its path of growth and innovation.
Mr. Kornblum's eminent career spans across diplomatic service and executive leadership in both the United States and Europe. He served as the U.S. Ambassador to Germany from 1997 to 2001. His contributions to international relations also include roles such as U.S. Assistant Secretary of State for European Affairs, Special Envoy for the Dayton Peace Process, U.S. Ambassador to the Organization for Security and Cooperation in Europe (Helsinki Process), Deputy U.S. Ambassador to NATO, and U.S. Minister and Deputy Commandant of Forces in divided Berlin.
In addition to his diplomatic achievements, Mr. Kornblum's business acumen has been showcased as the Chairman of Lazard Freres Germany from 2001 to 2009. Currently, he holds the position of Senior Counsellor at the esteemed international law firm Noerr LLP, and he serves as a Senior Adviser to the global consultancy Accenture. His diverse expertise has been sought after by several supervisory and advisory boards, including those of Thyssen-Krupp Technologies AG, Bayer AG, Russell Reynolds, and Motorola Europe.
Outside of his professional commitments, Mr. Kornblum maintains a robust presence in various organizations on both sides of the Atlantic. He actively contributes to the boards of the American Chamber of Commerce in Germany, the American Academy in Berlin, the Deutsche Oper in Berlin, and several nonprofit organizations. His outstanding contributions have garnered recognition, including esteemed accolades like the Knights Cross of the Order of Merit from Germany and an Order of Merit from Austria.
"We are honored to welcome Mr. John C. Kornblum to Geocase as the Honorary Chairman of our Advisory Board," said Victor Kipiani, the Chairman of Geocase. "His unparalleled wealth of experience and insights will undoubtedly provide invaluable guidance as Geocase continues to grow and further advance."