„ჯეოქეისს“ელჩი იოსებ ნანობაშვილი შემოუერთდა
მოხარულები ვართ გაცნობოთ, რომ „ჯეოქეისის“ გუნდს მრჩევლთა საბჭოს წევრის პოზიციაზე ელჩი იოსებ ნანობაშვილი შემოუერთდა.
იოსებ ნანობაშვილი 2020 წლიდან ხელმძღვანელობს ევროპის საჯარო სამართლის ორგანიზაციის (EPLO) რეგიონულ წარმომადგენლობას ქ. თბილისში. მანამდე, 23 წლის განმავლობაში, უწყვეტად მუშაობდა საქართველოს საგარეო უწყებაში სხვადასხვა თანამდებობაზე, მათ შორის 2015-2020 წლებში იყო საქართველოს საგანგებო და სრულუფლებიანი ელჩი საბერძნეთისა და სერბეთის რესპუბლიკებში.
სხვადასხვა წლებში, საქართველოს საგარეო საქმეთა სამინისტროში იოსებ ნანობაშვილს ეკავა ისეთი თანამდებობი როგორიცაა, ევროინტეგრაციის დეპარტამენტის დირექტორის მოადგილე, ევროსაბჭოს სამმართველოს უფროსი, საერთაშორისო ეკონომიკურ ურთიერთობათა დეპარტამენტის დირექტორი და სხვა. აღსანიშნავია მისი ნაყოფიერი მოღვაწეობა ეუთო-ში საქართველოს მისიასა (ქ. ვენა, 2009 – 2013 წ.წ.) და ევროკავშირთან საქართველოს დიპლომატიურ წარმომადგენლობაში (ქ. ბრიუსელი, 2002 – 2006 წ.წ.).
იოსებ ნანობაშვილი ფლობს პოლიტიკურ მეცნიერებებში ფილოსოფიის დოქტორისა და დიპლომატიის მაგისტრის სამეცნიერო ხარისხებს. მინიჭებული აქვს  საგანგებო და სრულუფლებიანი ელჩის დიპლომატიური რანგი.
იოსებ ნანობაშვილი ევროკავშირის შესახებ არა ერთი სახელმძღვანელოსა და მონოგრაფიის ავტორია. მას ეკუთვნის ასევე მრავალმხრივი დიპლომატიის წარმოების პრაქტიკული სახელმძღვანელო. იოსებ ნანობაშვილი გახლავთ მანიტობას უნივერსიტეტისა (კანადა) და პირეოსის უნივერსიტეტის (საბერძნეთი) მეცნიერ-მკვლევარი; ვებსტერის უნივერსიტეტის საპატიო პროფესორი, კავკასიის უნივერსიტეტის ასოცირებული პროფესორი.
„ჩვენთვის დიდი პატივია ბატონი იოსების შემოერთება, მისი ღრმა ანალიზის უნარი და ფართო გამოცდილება კიდევ უფრო გააძლიერებს ანალიტიკური ცენტრის მისიას და ხელს შეუწყობს ორგანიზაციის ზრდასა და განვითარებას,“- აღნიშნა ჯეოქეისის თავმჯდომარემ, ვიქტორ ყიფიანმა.

Ambassador Ioseb Nanobashvili Joins Geocase
Geocase is pleased to announce the newest addition to its team, Ambassador Ioseb Nanobashvili, who has joined the think tank as a member of the Advisory Board.
Ambassador Ioseb Nanobashvili brings a wealth of diplomatic experience to his new role at Geocase. Since 2020, he served as the head of the regional representation of the European Public Law Organization (EPLO) in Tbilisi, where he made significant contributions to international relations and public law.
Ioseb Nanobashvili's impressive career extends over 23 years within the Ministry of Foreign Affairs of Georgia, where he held a variety of pivotal positions. Most notably, he served as the Extraordinary and Plenipotentiary Ambassador of Georgia to the Republics of Greece and Serbia from 2015 to 2020, strengthening bilateral relations and representing Georgia's interests on the international stage.
Throughout his extensive career in the Ministry of Foreign Affairs of Georgia, Ioseb Nanobashvili held key roles, including Deputy Director of the European Integration Department, Head of the European Council Division, and Director of the International Economic Relations Department, showcasing his dedication and expertise in international diplomacy and foreign affairs.
Ioseb Nanobashvili is a distinguished scholar with academic degrees in Political Sciences, holding the titles of Doctor of Philosophy and Master of Diplomacy. His diplomatic achievements have been recognized with the prestigious rank of Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary.
“We are honored to have Ambassador Ioseb Nanobashvili on board and are confident that his invaluable insights and extensive experience will further enhance the think tank's mission and contribute to the growth and development of the organization.” – noted Victor Kipiani, Chairman of Geocase