ვიქტორ ყიფიანი AVİM-ის მიერ შუა დერეფნის თემაზე ორგანიზებულ ონლაინ თემატურ განხილვაზე სიტყვით გამოვა
ანალიტიკური ცენტრის "ჯეოქეისის" თავმჯდომარე ვიქტორ ყიფიანი ევრაზიული კვლევების ცენტრის (AVİM) მიწვევით, ონლაინ თემატურ სესიაზე სიტყვით გამოვა. სესია შუა დერეფნის საკითხების განხილვას ეძღვნება და შაბათს, 2024 წლის 14 დეკემბერს, ჰიტიტის უნივერსიტეტის უსაფრთხოების კვლევების კონგრესის ფარგლებში ჩატარდება.
სიტყვით გამოსვლისას ვიქტორ ყიფიანი შუა დერეფნის კონცეფციის შესახებ ისაუბრებს და განიხილავს მის სტრატეგიულ მნიშვნელობასა  და ზოგიერთ პრაქტიკულ ასპექტს.
ოლაინ დისკუსია ხელს შეუწყობს შუა დერეფნის როლის უკეთ გააზრებას რეგიონალური და გლობალური დაკავშირებადობის ასპექტში.

Victor Kipiani, Chairman of Geocase has been invited to speak at the upcoming online discussion organized by the Center for Eurasian Studies (AVİM, Turkiye). The session, focusing on the Middle Corridor, will be held on Saturday, 14 December 2024 as part of the Hitit University Security Studies Congress.
In his presentation, Mr. Kipiani will explore the topic, "The Significance of the Middle Corridor: On Some Practicable Aspects," offering valuable insights into its strategic importance and practical applications.
This discussion promises to provide a nuanced understanding of the Middle Corridor's role in regional and global connectivity.