ანალიტიკური ცენტრი "ჯეოქეისი" საერთაშორისო ასპარეზზე თანამშრომლობას აფართოებს - ამჯერად ცენტრმა ურთიერთგაგების მემორანდუმი გააფორმა ამერიკის შეერთებულ შტატებში მოქმედ ორგანიზაციასთან - ქართულ-ამერიკული რესპუბლიკური ალიანსი (GARA).
ეს თანამშრომლობა მიზნად ისახავს საქართველოსა და შეერთებული შტატებს შორის ურთიერთგაგების ხელშეწყობას, გლობალურად მნიშვნელოვან თემებზე დისკუსიებისათვის ინტელექტუალური პლატფორმების შექმნას, გეოპოლიტიკისა და საერთაშორისო ურთიერთობების შესახებ აშშ-საქართველოს ორმხრივ ურთიერთობებზე ფოკუსირებული სიღრმისეული ანალიტიკური ანგარიშების შემუშავებას.
მემორანდუმის ფარგლებში, მხარეები ორგანიზებას გაუწევენ საერთაშორისო კონფერენციებს, სტრატეგიულ საკითხებზე დიალოგსა და დებატებს, სამუშაო შეხვედრებსა და ტრენინგ პროგრამებს. ასევე, ჩაერთვებიან ერთობლივ კვლევით საქმიანობაში და მოამზადებენ პოლიტიკის დოკუმენტებს, რათა ხელი შეუწყონ საერთო ინტერესების შესახებ ინფორმირებული გადაწყვეტილების მიღებას.
გარდა მემორანდუმის გაფორმებისა, შეთანხმდა, რომ GARA-ს დახმარებით ამერიკის შეერთებულ შტატებში "ჯეოქეისის" წარმომადგენლობა გაიხსნება.
"ამ პარტნიორობის ჩამოყალიბება მნიშვნელოვან ნაბიჯს წარმოადგენს საქართველოსა და შეერთებულ შტატებს შორის ინტელექტუალური და პოლიტიკაზე ორიენტირებული დიალოგის გასაძლიერებლად. "ჯეოქეისისა" და ქართულ-ამერიკული რესპუბლიკური ალიანსის გამოცდილების გაერთიანება ხელს შეუწყობს დისკუსიების გაშლას გეოპოლიტიკისა და საერთაშორისო ურთიერთობების საკითხების შესახებ, რაც მნიშვნელოვანია ქართულ-ამერიკულ ურთიერთობებთან დაკავშირებით ინფორმირებული და სტრატეგიული მიდგომების შესამუშავებლად. ერთობლივი კონფერენციები, კვლევები და ინიციატივები მიზნად ისახავს რეგიონული და საერთაშორისო სტაბილურობის მიმართ ჩვენი საერთო ხედვისა და მიდგომების განვითარებას“, - განაცხადა "ჯეოქეისის" თავმჯდომარემ, ვიქტორ ყიფიანმა.

Geocase continues to strengthen its international presence, expanding cooperation beyond Georgia’s borders. In its latest initiative, the think tank has signed a Memorandum of Understanding (MoU) with the Georgian American Republican Alliance (GARA), a U.S.-based organization.
This partnership aims to enhance mutual understanding of Georgia and the United States, foster discussions on globally significant topics, and provide a platform for intellectual exchange. Through joint efforts, Geocase and GARA will develop in-depth analytical reports on geopolitics and international relations, with a particular focus on U.S.-Georgia bilateral ties.
Under the MoU, both parties will collaborate on international conferences, strategic debates, policy dialogues, workshops, and training programs. They will also engage in joint research initiatives and produce policy papers to contribute to informed decision-making on shared interests.
Additionally, it has been agreed that GARA will assist Geocase in establishing its representation in the United States.
"This partnership marks a significant step in strengthening intellectual and policy-driven dialogue between Georgia and the United States. By combining our expertise with that of the Georgian American Republican Alliance, we aim to foster deeper discussions on geopolitics and international affairs, contributing to a more informed and strategic approach to U.S.-Georgia relations. Through joint research, conferences, and policy initiatives, we look forward to expanding the global exchange of ideas and advancing our shared vision for regional and international stability," - Geocase Chairman Victor Kipiani stated.