„ჯეოქეისმა“ ისრაელის ელჩს უმასპინძლა
„ჯეოქეისის“ თავმჯდომარის, ვიქტორ ყიფიანის მოწვევით, ანალიტიკურ ორგანიზაცია „ჯეოქეისს“ ისრაელის საგანგებო და სრულუფლებიანი ელჩი,  რან გიდორი სტუმრობდა.
ელჩმა, ანალიტიკური ორგანიზაციის სატრენინგო კურსის სტუდენტებთან შეხვედრა და ლექცია გამართა.
შეხვედრა „ჯეოქეისის“ თავმჯდომარემ, ვიქტორ ყიფიანმა გახსნა. საპატიო სტუმარს დიდი მადლობა გადაუხადა და შეხვედრის მნიშვნელობაზე ისაუბრა.
„მოხარული ვარ, რომ ახალგაზრდებთან ერთად გმასპინძლობთ და უაღრესად საინტერესო საკითხებზე მსჯელობის შესაძლებლობა მოგვეცა. მნიშვნელოვანია ახალგაზრდების უშუალო ჩართულობა. სატრენინგო კურსის ფარგლებში სტუდენტებისთვის მსგავსი ღონისძიებები კვლავ გაიმართება“,- აღნიშნა ვიქტორ ყიფიანმა.
ელჩმა ლექციისას ისრაელის საგარეო პოლიტიკისა და უსაფრთხოების საკითხების შესახებ ისაუბრა. სტუდენტებმა დიდი დაინტერესება გამოიჩინეს, დისკუსიაში აქტიურად ჩაერთვნენ და ელჩს მათთვის საინტერესო კითხვები დაუსვეს, რომლებიც ძირითადად ეხებოდა ისრაელის გამოცდილებას ტერორიზმთან ბრძოლაში, ეკონომიკური, საგანმანათლებლო და ჯანდაცვის სფეროებში წარმატებით განხორციელებულ პოლიტიკას. ასევე, დაინტერესდნენ საქართველოსა და ისრაელს შორის არსებული ეკონომიკური ურთიერთობების გაღრმავებისა და გააქტიურების პერსპექტივებით.
„ჯეოქეისის“ სტუნდენტური პროგრამა,  „საგარეო პოლიტიკა და უსაფრთხოება“ 1 აპრილიდან მიმდინარეობს, რომელშიც მონაწილეობას  ბაკალავრიატისა და მაგისტრატურის საფეხურის სტუდენტები საქართველოს ექვსი უნივერსიტეტიდან იღებენ.

Geocase hosted H.E. Ran Gidor, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Israel to Georgia
Victor Kipiani, Chairman of Geocase, has invited H.E. Mr Ran Gidor, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Israel to Georgia, to meet and deliver a lecture for the Geocase training course students.
Victor Kipiani opened the event, thanked the special guest, and in his welcome speech emphasized the significance of the meeting.
“Today along with these young people, we are honored to host you at the Geocase offices and are delighted by this opportunity to discuss extremely interesting topics. Youth engagement in the discussions is also very important. Similar events are planned to be held in terms of our training course in future,”- noted Victor Kipiani.
During his lecture, H.E. Ran Gidor spoke about Israel’s foreign policy, domestic developments, and security issues. The event turned out to be very engaging, the students showed great interest and took active participation in the discussions. The questions they asked the Ambassador mainly concerned Israel's experience in the fight against terrorism, the country’s successful economic, educational, and healthcare policies as well as the prospects for further development of economic relations between Israel and Georgia.
The Geocase training course - ‘Foreign Policy and Security' - commenced on April 1, 2021. Undergraduate and graduate students from six different universities of Georgia are enrolled in the program.