„ჯეოქეისი" საერთაშორისო პოლიტიკისა და უსაფრთხოების კვლევის ასოციაციასთან (INTPOLSEC, თურქეთი) ურთიერთგაგების მემორანდუმს აფორმებს
ანალიტიკური ორგანიზაცია „ჯეოქეისი“ განაგრძობს საერთაშორისო თანამშრომლობის განმტკიცებას და ამჯერად საერთაშორისო პოლიტიკისა და უსაფრთხოების კვლევის ასოციაციასთან (INTPOLSEC, თურქეთი) აფორმებს ურთიერთგაგების მემორანდუმს, რომლის მიზანიც ორ ორგანიზაციას შორის აკადემიური რესურსის გაცვლა და თანამშრომლობის გაღრმავებაა.
ურთიერთგაგების მემორანდუმი ერთობლივი ღონისძიებების გამართვას, პუბლიკაციების გამოქვეყნებას, სამეცნიერო მასალებისა და ინფორმაციის გაცვლას, კონფერენცებისა და სხვადასხვა აკადემიური პროგრამისა თუ კულტურული აქტივობის განხორციელებას ითვალისწინებს.
მემორანდუმს ხელი მოაწერეს „ჯეოქეისის“ თავმჯდომარემ ვიქტორ ყიფიანმა და INTPOLSEC-ის პრეზიდენტმა, ფიქრეთ ბირდისლიმ.
აღნიშნული ინიციატივა ხელს შეუწყობს საქართველოსა და თურქეთის ანალიტიკური წრეების თანამშრომლობის განვითარებასა და ორ ქვეყანას შორის არსებული მდგრადი პარტნიორობის  განმტკიცებას.

Geocase signs a Memorandum of Understanding with Association of International Politics and Security Studies (INTPOLSEC) Turkey
Geocase further strengthens its international cooperation and signs a Memorandum of Understanding with Association of International Politics and Security Studies (INTPOLSEC, Turkey) with the aim to foster academic exchange and cooperation between the two institutions.
Joint research activities and publications, exchange for internship, exchange of scientific materials, and information, co-organizing conferences and academic programs, as well as cultural activities are envisaged in the framework of the Memorandum.
The MoU was signed by Victor Kipiani, Chairman of Geocase and Assoc. Prof. Dr. Fikret Birdişli, President of INTPOLSEC.
This co-operation initiative will enhance a working relationship between the analytical circles of Georgia and Turkey and support the countries’ sustainable partnership.