„ჯეოქეისსა“ და დიდ ბრიტანეთში დაფუძნებულ ანალიტიკურ ცენტრს შორის თანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა
„ჯეოქეისსა“ და ლონდონში არსებულ ანალიტიკურ ცენტრ - The Council on Geostrategy-ს შორის ხელი მოეწერა თანამშრომლობის მემორანდუმს. The Council on Geostrategy მოწოდებულია ხელი შუწყოს როგორც დიდი ბრიტანეთის ინტერესების უკეთ წარმოჩენას, ასევე დიდი ბრიტანეთისა და პარტნიორი ქვეყნების ინტერესების თანხვედრას და მათ ადვოკატირებას.
მემორანდუმს ხელი მოაწერეს „ჯეოქეისის“ თავმჯდომრემ ვიქტორ ყიფიანმა და The Council on Geostrategy-ის თანადამფუძნებელმა, ვიქტორია სტარიქ-სამუოლინემ.
ხელმოწერილი დოკუმენტის ფარგლებში, ორგანიზაციები თანხმდებიან, რომ ხელს შეუწყობენ და განავითარებენ გრძელვადიან თანამშრომლობას საერთო ამოცანებისა და მიზნების მისაღწევად. ისინი, ასევე, განახორციელებენ ერთობლივ პროექტებსა და პროგრამებს, ორგანიზებას გაუწევენ სხვადასხვა სახის ღონისძიებას, იმუშავებენ საერთო კვლევებსა და პუბლიკაციებზე.
„ჩვენთვის პრაქტიკული სარგებელი არის სწორედ, რომ ასეთი ხელწერის პარტნიორი ორგანიზაციის პოვნა დიდ ბრიტანეთში და მასთან თანამშრომლობა. აღსანიშნია, რომ ბრიტანელი პარტნიორები სრულად ფლობენ ინფორმაციას შავი ზღვის რეგიონში მიმდინარე პროცესებზე. ეს კი, შესაძლებლობას მოგვცემს, რეგიონალურ პრობლემატიკასთან ერთად, საქართველოს წინაშე არსებული გამოწვევები უკეთ გაშუქდეს. ამ მიზანს, ცხადია, მოემსახურება ბრიტანელი კოლეგების კარგი სამუშაო კონტაქტები ქვეყნის საჯარო ინსტიტუტებთან“, აღნიშნა ვიქტორ ყიფიანმა.
საერთაშორისო კვლევით ორგანიზაციებთან თანამშრომლობის გაფართოება „ჯეოქეისს“ საშუალებას აძლევს უფრო ეფექტიანად შეუწყოს ხელი გლობალური მასშტაბით საქართველოს ეროვნული ინტერესებისა და პოზიციების განმტკიცებას.

A Memorandum of Understanding was signed between Geocase and a British think tank The Council on Geostrategy
A Memorandum of Understanding was signed between Geocase and a London-based think tank The Council on Geostrategy ‘dedicated to making the United Kingdom, as well as other free and open nations, more united, stronger and greener’.
The document was signed by Mr Victor Kipiani, the Chairman of Geocase, and Ms Viktorija Starych-Samuoliene, Co-founder, Council on Geostrategy.
In the framework of the signed MoU, the organizations aim to identify and achieve shared goals and objectives and to facilitate and develop a long-lasting partnership as well as the both parties will collaborate to conduct joint projects and programmes, organize bilateral events (in-person or virtual) and exchange research, publications and other relevant information.
‘Finding and cooperating with a partner organization in the UK with its own specific signature serves as a practical benefit for us. It should be noted that the British partners are fully aware of the current developments in the Black Sea region and this will facilitate better coverage of the challenges Georgia is facing, as well as the regional issues. Obviously, good working contacts of our British colleagues with the UK’s public institutes will also serve the same purpose’, - noted Victor Kipiani.
Expanding cooperation with international research organizations provides Geocase with an effective tool to strengthen its capability of globally promoting Georgia’s national interests and stance.