გიორგი აბაშიშვილი „ჯეოქეისის“ გუნდის წევრი ხდება
მოხარულები ვართ გაცნობოთ, რომ ანალიტიკური ორგანიზაცია „ჯეოქეისს“ ახალი წლიდან ეკონომიკური მიმართულებით, არარეზიდენტი მკვლევრის რანგში, საქართველოს პრეზიდენტის ადმინისტრაციის ყოფილი უფროსი და ეკონომიკური მრჩეველი, გიორგი აბაშიშვილი შემოუერთდება.
გიორგი აბაშიშვილი 2021 წლის ნოემბრიდან ხელმძღვანელობს კავკასიის საერთაშორისო უნივერსიტეტის ბიზნესის ფაკულტეტს და CIU ბიზნესის ინსტიტუტს. 2019 წლიდან გახლავთ გაეროს ეკონომიკურ და სოციალურ საქმეთა დეპარტამენტის (UN DESA) ეროვნული კონსულტანტი საქართველოში.
მისი მრავალფეროვანი სამუშაო გამოცდილებიდან აღსანიშნავია, რომ 2020-2021 წლებში ხელმძღვანელობდა საქართველოს სავაჭრო-სამრეწველო პალატის მიერ დაფუძნებულ „ბიზნეს კვლევების სახლს“. 2020-2021 წლებში იყო GIPA-ს კანცლერი და პროფესორი, ხოლო 2019-2020 წლებში - ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტის ბიზნესის სკოლის ხელმძღვანელი. 2012-2013 წლებში გიორგი ხელმძღვანელობდა ილიას სახელმწიფო უნივესრისტეტის ბიზნესის სკოლის ეკონომიკური კვლევებისა და კონსულტაციების ცენტრს.
გიორგი აბაშიშვილი 2018 წლიდან არის საქართველოს ფინანსური განათლების ასოციაციის ხელმძღვანელი, საქართველოს ეროვნული ბანკის ფინანსური განათლების სტრატეგიის მართვის კომიტეტის წევრი, წარმოადგენს კავკასიის საერთაშორისო უნივერსიტეტს OECD-ის ფინანსური განათლების საერთაშორისო ქსელში, არის საქართველოს, ექსპორტის განვითარების ასოციაციის სამეთვალყურეო საბჭოს წევრი, სხვადასხვა დროს იყო საქართველოს სავაჭრო-სამრეწველო პალატის დუალური განათლების საკოორდინაციო საბჭოს წევრი, პროექტ „რეფორმეტრის“ მმართველი საბჭოს წევრი - ეკონომიკის საერთაშორისო სკოლა (ISET), ნატო - საქართველოს პროფესიული განვითარების პროგრამის (PDP) მრჩეველთა საბჭოს წევრი, საქართველოს საზოგადოებრივ საქმეთა ინსტიტუტის აკადემიური საბჭოსა და ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტის წარმომადგენლობითი საბჭოს წევრი.
გიორგი გახლავთ ავტორი არაერთი სამეცნიერო და ანალიტიკური სტატიისა, რომლებიც გამქვეყნებულია  ადგილობრივი და საერთაშორისო გამოცემების მიერ.
“მოხარულები ვართ, რომ ჩვენი გუნდი კვლავ ფართოვდება და ძლიერდება მაღალკვალიფიციური პროფესიონალების შემოერთებით. ბატონი გიორგის გამოცდილება და აკადემიური მიღწევები კი ორგანიზაციის ავტორიტეტსა და სანდოობას კიდევ უფრო განამტკიცებს. გვსურს, წარმატება ვუსურვოთ მას საერთო საქმეში“, - აღნიშნა „ჯეოქეისის“ თავმჯდომარემ, ვიქტორ ყიფიანმა.

Giorgi Abashishvili joins Geocase
We are pleased to announce that Mr Giorgi Abashishvili, the former Head of Administration and Economic Advisor of the President of Georgia, joins Geocase as a Non-resident Research Fellow on economic policy.
Since November 2021, Mr Abashishvili has been the Head of the Faculty of Business at Caucasus International University and the CIU Institute of Business. From 2019 to present, he is the National Consultant of the United Nations Department of Economic and Social Affairs (UN DESA) in Georgia.
In 2020-2021, he headed the "Business Research House" established by the Georgian Chamber of Commerce and Industry. During 2020-2021, he was Chancellor and Professor at Georgian Institute of Public Affairs (GIPA). In 2019-2020, he was a head of the Business School of Ilia State University. In 2012-2013, Giorgi headed the Center for Economic Research and Consulting at the Ilia State University School of Business.
Mr Abashishvili has been the Head of the Georgian Financial Education Association since 2018; a member of the Financial Education Strategy Management Committee of the National Bank of Georgia; represents the Caucasus International University in the OECD International Financial Education Network; is a member of the Supervisory Board of the Georgian Export Development Association. At various times he was a member of the Dual Education Coordinating Council of the Georgian Chamber of Commerce and Industry; a member of the Managing Board of the project “ReforMeter” – international School of Economics (ISET); a member of the Advisory Board of NATO-Georgia Professional Development Program (PDP); a member of the Academic Council of the Georgian Institute of Public Affairs and the Representative Council of Ilia State University.
Mr Giorgi Abashishvili has authored numerous scientific and analytical articles published by local and international publications.
“We are delighted that Geocase has yet again been strengthened by joining Mr Giorgi Abashishvili. We believe that his vast experience and academic achievements will add extra value to the organization’s reputable and credible work. We welcome him on board and wish him every success”- noted Mr Victor Kipiani, the Chairman of Geocase.