ანალიტიკური ცენტრის „ჯეოქეისის“ გუნდს ახალი წევრები შეემატა
მოხარულები ვართ გაცნობოთ, რომ ანალიტიკურ ცენტრს „ჯეოქეისი“ ახალი წევრები  - ვახტანგ ჭარაია , შოთა გულბანი და გურამ ნიკოლაშვილი შემოემატნენ.
პროფ. ვახტანგ ჭარაია ჩვენს გუნდს ეკონომიკის საკითხების მრჩევლის პოზიციაზე შემოუერთდა. იგი გახლავთ ეკონომიკური პროფილის ანალიტიკოსი, რომელსაც ისეთ ცნობილ ორგანიზაციებთან უმუშავია, როგორიცაა: შვეიცარიული World Economic Forum, ბრიტანული International Alert, შვედური V-dem, ამერიკული Cargenie Endowment და Frontier Europe, მსოფლიო ბანკის ჯგუფი და მრავალი სხვა. ვახტანგ ჭარაია არაერთი წიგნისა და სამეცნიერო ნაშრომის ავტორია, ასევე, გახლავთ სხვადასხვა საერთაშორისო კონფერენციისა თუ ფორუმის მონაწილე.
შოთა გულბანი ეკონომიკური მიმართულების მკვლევარია, მას ამ კუთხით კვლევითი საქმიანობის 9 წლიანი გამოცდილება გააჩნია. მისი ინტერესის სფეროებს ფინანსური ბაზრები, მაკროეკონომიკა, ფისკალური და მონეტარული პოლიტიკა წარმოადგენს. იგი, ასევე, გახლავთ კვლევითი ორგანიზაცია თსუ-ს ანალიზისა და პროგნოზირების ცენტრის გამგეობის წვერი და საქართველოს ენერგეტიკული განვითარების ფონდის ექსპერტი.
გურამ ნიკოლაშვილი ანალიტიკურ ცენტრ „ჯეოქეისში“ ენერგეტიკის საკომუნიკაციო საკითხებში მრჩევლის პოზიციას დაიკავებს.  იგი საჯარო პოლიტიკის სპეციალისტი გახლავთ და ბოლო ათწლეულის მანძილზე პოლიტიკური და ენერგეტიკის კომუნიკაციის კონსულტანტად მუშაობს. ამასთანავე, ენერგეტიკისა და გარემოს ეროვნული ასოციაციის, ენერგოპლატფორმისა და საჯარო საკომუნიკაციო პლატფორმის “ჰიდროალიანსის” დამფუძნებელია.
„ჩვენი ახალი კოლეგების გამორჩეული პროფესიული გამოცდილება ორგანიზაციისათვის მნიშვნელოვანი შენაძენია, რაც შემდგომ ზრდასა და განვითარებაში დაგვეხმარება. გვიხარია მათი შემოერთება და მინდა, წარმატებები ვუსურვო მთელ გუნდთან ერთად,“ - აღნიშნა „ჯეოქეისის“ თავმჯდომარემ, ვიქტორ ყიფიანმა.

We are pleased to announce that three highly qualified professionals have joined our organization and are ready to help us continue to grow.
Dr Vakhang Charaia, has joined Geocase as an advisor on Economic policy. His professional background includes working for such well-known international organizations as the Swiss World Economic Forum, British International Alert, Swedish V-dem, American Carnegie Endowment and Frontier Europe, World Bank Group and others. Dr. Charaia is the author of number of books and scientific articles and has participated in various international conferences and forums.
Mr. Shota Gulbani will serve at Geocase as an economic researcher. His research interests include financial markets, macroeconomics, fiscal policy, and monetary policy. He is a member of the board of the Tbilisi State University Center of Analysis and Forecasting, a research organization, and an expert of the Energy Development Fund of Georgia. He has 9 years of research experience.
Mr Guram Nikolashvili has joined the Geocase team as an energy communication consultant. He is a public policy specialist who has been working as a political and energy communication consultant for the past decade. He is the founder of the National Association of Energy and Environment, the energy platform and the public communication platform - "Hydro Alliance".
“Our colleagues’ extensive experience will be a valuable asset to our organization. We're sure they will be a great addition to the Geocase family and we welcome them aboard,”- noted Victor Kipiani, the chairman of Geocase.