„ჯეოქეისის“ მრჩეველთა გუნდს სანდრო სამადბეგიშვილი შეუერთდა
„ჯეოქეისს“ კიდევ ერთი მაღალკვალიფიციური პროფესიონალი შეემატა - სანდრო სამადბეგიშვილი ანალიტიკურ ცენტრს მრჩევლის პოზიციაზე უერთდება.
სანდრო სამადბეგიშვილი ერთ-ერთი წამყვანი ქართული იურიდიული ფირმის „ემ ქეი დის“ პარტნიორია. მისი პრაქტიკის ძირითადი სფეროებია: არბიტრაჟი და დავების გადაწყვეტა, შრომითი ურთიერთობები და იმიგრაცია, საკორპორაციო (სამეწარმეო) სამართალი და M&A.
იგი იურიდიული მრჩევლის რანგში მომსახურებას უწევს საქართველოში მოქმედ უცხოურ დიპლომატიურ მისიებსა და სამთავრობო ორგანიზაციებს, მათ შორის: ისრაელისა და იაპონიის საელჩოებს, ასევე, ამერიკის შეერთებული შტატების იუსტიციის დეპარტამენტს.
მას გავლილი აქვს სტაჟირება ევროპის საბჭოს ვენეციის კომისიაში, სადაც საქართველოს საკონსტიტუციო და საარჩევნო სამართლის შეფასებაზე მუშაობდა.
სანდრო არის არაერთი სტატიისა თუ პუბლიკაციის ავტორი და თანაავტორი კერძო საჯარო პარტნიორობის, საემიგრაციო პროცედურების, საქართველოს არბიტრაჟისა და სხვა თემებზე, რომლებსაც ადგილობრივი და საერთაშორისო გამომცემლები აქვეყნებენ, კერძოდ, Georgia Today, Sweet & Maxwell, Cakmak Publishing, International Bar Association Legal Practice Division.
სამართლებრივი საქმიანობის გარდა სანდრო დაინტერესებულია კავკასიის საკითხებითა და ურბანისტიკით.
სანდრო სამადბეგიშვილს დამთავრებული აქვს კავკასიის უნივერსიტეტის სამართლის სკოლა. ფლობს საქართველოს საზოგადოებრივ საქმეთა ინსტიტუტის (GIPA) სამართლის მაგისტრის ხარისხს (LLM).
„ბატონი სანდროს პროფესიონალიზმი, გამოცდილება და გამორჩეული ანალიტიკური უნარი უდავოდ კიდევ უფრო გააძლიერებს „ჯეოქეისს“ და ხელს შეუწყობს მის ეფექტიან საქმიანობას. მოხარულები ვართ მისი გუნდში შემოერთების და ვუსურვებთ წარმატებას!“, - აღნიშნა ანალიტიკური ცენტრის, „ჯეოქეისის“ თავმჯდომარემ, ვიქტორ ყიფიანმა.

Sandro Samadbegishvili joins the Geocase an advisor
Geocase is delighted to announce that one more highly qualified professional, Sandro Samadbegishvili, has joined its team as an advisor.
Sandro Samadbegishvili is a Partner of one of the most prominent law firms in Georgia – MKD Law. His legal practice is concentrated on Litigation, Arbitration and Dispute Resolution, Employment and Immigration, Corporate and M&A.
Throughout his practice, Sandro has served as a legal counsel for foreign diplomatic and governmental organizations, including the Israeli and Japanese embassies and the US Department of Justice.
He has been an intern at the Council of Europe's Venice Commission advising on matters related to Georgian Constitutional and Electoral Law.
Sandro is a contributor to a number of Georgian and international publishers including Georgia Today, Sweet & Maxwell, Cakmak Publishing, International Bar Association Legal Practice Division on the topics of Public Private Partnership, immigration, Georgian arbitration etc.
Besides his legal practice, Sandro’s interests include Caucasus studies and urbanism.
Sandro Samadbegishvili has graduated from the Caucasus School of Law. He holds LL.M in International Law from the Georgian Institute of Public Affairs (GIPA).
“Mr Samadbegishvili's proficiency, broad experience and outstanding analytical skills will definitely add extra strength to the Geocase work. We welcome him on board and wish him every success”, noted Victor Kipiani, a Chairman of Geocase.