ანალიტიკური ცენტრი „ჯეოქეისის“ თავმჯდომარე, ვიქტორ ყიფიანი საქართველოში ვიზიტად მყოფ ავსტრიის რესპუბლიკის ეროვნული საბჭოს (პარლამენტის) წევრებს შეხვდა. შეხვედრაში მონაწილეობას იღებდნენ ფრანც ესლი, ავსტრიის სახალხო პარტიის წევრი, ზიბილ ჰამანი, მწვანეთა პარტიის წევრი, მარტინა კუნსბერგ ზარე, ავსტრიის ლიბერალური ფორუმის წევრი. სტუმრები ამავდროულად ავსტრია-სამხრეთ კავკასიის საპარლამენტო მეგობრობის ჯგუფის წევრებს წარმოადგენენ და საქართველოშიც სწორედ ამ სტატუსით იმყოფებიან.
შეხვედრას ასევე ესწრებოდნენ თომას მულმანი,  ავსტრიის ელჩი საქართველოში, კორნელი კაკაჩია, საქართველოს პოლიტიკის ინსტიტუტი (GIP)-ის დამფუძნებელი და ნოდარ ხარშილაძე, საქართველოს სტრატეგიული ანალიზის ცენტრის (GSAC) დამფუძნებელი.
შეხვედრაზე მიმოიხილეს ქვეყანაში მიმდინარე პროცესები, ევროკავშირის კანდიდატის სტატუსთან დაკავშირებით რეკომენდაციების შესრულების დინამიკა, ისაუბრეს რეგიონში შექმნილ სიტუაციაზე და რუსეთ-უკრაინის ომის კონტექსტში უსაფრთხოების თვალსაზრისით შექმნილ ახალ რეალობაზე, ხაზი გაესვა იმას თუ რაოდენ მნიშვნელოვანია საჯარო ინსტიტუტებთან ანალიტიკური ცენტრების თანამშრომლობა დასახული ამოცანების მისაღწევად და ამ მხრივ არსებული კომუნიკაციის საკითხებიც განიხილეს.
სტუმრებმა შეხვედრის მონაწილეებს ევროკავშირში ავსტრიის გაწევრიანების გამოცდილება გაუზიარეს.
მხარეებმა, ასევე, გამოთქვეს მზადყოფნა მომავალი მჭიდრო თანამშრომლობისა და ორმხრივი ურთიერთობების განვითარების ხელშეწყობისათვის.

Victor Kipiani Met with the Members of the National Council of Austria
The Geocase Chairman Victor Kipiani met with the members of the National Council of Austria - Franz Essl, member of the Austrian People's Party, Sybille Hamann, member of the Green Party, and Martina Künsberg Sarre, member of the Liberal Forum of Austria. As the guests are members of the Austria-South Caucasus Parliamentary Friendship Group, they paid a visit to Georgia under this status.
The meeting was also attended by H.E. Thomas Mühlmann, Ambassador of Austria to Georgia, Corneli Kakachia, founder of the Georgian Institute of Politics (GIP) and Nodar Kharshiladze, founder of the Georgian Strategic Analysis Center (GSAC).
During the meeting, the participants reviewed the current developments in the country, the dynamics of the implementation of recommendations regarding the EU candidate status, as well as exchanged views on the situation in the region and the new reality created by the Russia-Ukraine war in terms of security.
Austrian delegation members shared Austria's experience gained through the country’s journey to the European Union membership.
The meeting participants confirmed readiness for further close cooperation and mutual assistance on all issues that can help the development of bilateral relations.